Skip to content Skip to footer
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

36. Filmski Festival Herceg Novi – Montenegro Film Festival

22 avgusta, 2023 - 28 avgusta, 2023

Filmski Festival Herceg Novi – Montenegro Film Festival održaće se , po 36 put, od 22. do 28. avgusta u Herceg Novom.

Festival ima tri takmičarske selekcije – studentskog filma, dokumentarnog filma i dugometražnog igranog filma.

Program možete preuzeti klikom na link.

Takmičarska selekcija dugometražnog igranog filma

/ Feature film competition programme

KANLI KULA

22.08. UTORAK / TUESDAY

20:00h SVEČANO OTVARANJE FESTIVALA / OPENING CEREMONY

20:30h SIRIN ME, HR, BA, XK, AL, FR / 2023 / 86’ / SENAD ŠAHMANOVIĆ

23.08. SRIJEDA / WEDNESDAY

20:30h NAJSREĆNIJI ČOVJEK NA SVIJETU / THE HAPPIEST MAN IN THE WORLD MK, BA, BE, HR, DK, SL / 2022 / 95’ / TEONA STRUGAR MITEVSKA

22:15h TRAGOVI / TRACES HR, LT, RS / 2022 / 98’ / DUBRAVKA TURIĆ

24.08. ČETVRTAK / THURSDAY

20:30h SIGURNO MJESTO / SAFE PLACE HR / 2022 / 102’ / JURAJ LEROTIĆ

25.08. PETAK / FRIDAY

20:30h SMRT DJEVOJČICE SA ŽIGICAMA / DEATH OF THE LITTLE MATCH GIRL HR, ME, BA / 2023 / 114’ / GORAN KULENOVIĆ

26.08. SUBOTA / SATURDAY

20:30h EKSKURZIJA / EXCURSION BA, HR, RS, FR, NO, QA / 2023 / 93’ / UNA GUNJAK

22:15h KAJMAK / KAYMAK / MK, DK, NL, HR / 2022 / 106’ / MILCHO MANCHEVSKI

27.08. NEDJELJA / SUNDAY

20:30h LOST COUNTRY RS, FR, HR, LU, QA / 2023 / 98’ / VLADIMIR PERIŠIĆ

22:20h DA LI STE VIDJELI OVU ŽENU? / HAVE YOU SEEN THIS WOMAN? RS, HR / 2022 / 79’ / DUŠAN ZORIĆ, MATIJA GLUŠČEVIĆ

28.08. PONEDJELJAK / MONDAY

20:00h SVEČANO ZATVARANJE FESTIVALA / CLOSING CEREMONY


Selekcija Kino Evropa

/ Cinema Europe program

KANLI KULA / FORTE MARE / DVORANA PARK

23.08. SRIJEDA / WEDNESDAY

22:20h ČUDOVIŠTE / MONSTER JP / 2023 / 126’ / HIROKAZU KOREEDA – Forte Mare

 

24.08. ČETVRTAK / THURSDAY

22:20h SAVRŠENI DANI / PERFECT DAYS JP, DE / 2023 / 123’ / WIM WENDERS – Kanli Kula

22:20h KNJIGA RJEŠENJA / THE BOOK OF SOLUTIONS FR / 2023 / 102’ / MICHEL GONDRY – Forte Mare

25.08. PETAK / FRIDAY

18:00h O SUVOM BILJU / ABOUT DRY GRASSES TR, FR, DE, SE / 2023 / 197’ / NURI BILGE CEYLAN – Dvorana Park

20:30h OPALO LIŠĆE / FALLEN LEAVES FI, DE / 2023 / 81’ / AKI KAURISMÄKI – Forte Mare

22:35h HIMERA / LA CHIMERA IT, FR, CH / 2023 / 130’ / ALICE ROHRWACHER – Kanli Kula

26.08. SUBOTA / SATURDAY

22:25h STRAST DODINA BUFANA / THE POT AU FEU FR / 2023 / 145’ / ANH HUNG TRAN – Forte Mare

27.08. NEDJELJA / SUNDAY

20:30h SUNCE BUDUĆNOSTI / A BRIGHTER TOMORROW IT, FR / 2023 / 95’ / NANNI MORETTI – Forte Mare

28.08. PONEDJELJAK / MONDAY

20:30h ANATOMIJA PADA / ANATOMY OF A FALL FR / 2023 / 150’ / JUSTINE TRIET – Kanli Kula


Program mreže Festivala Jadranske regije

/ Network of the festivals in the Adriatic region programme

FORTE MARE / DVORANA PARK

23.08. SRIJEDA / WEDNESDAY

20:30h KOPENHAGEN NE POSTOJI / COPENHAGEN DOES NOT EXIST DK / 2023 / 99’ / MARTIN SKOVBJERG – Forte Mare / Adriatic Audience Award

24.08. ČETVRTAK / THURSDAY

18:00h PJESME PLANETE ZEMLJE / SONGS OF EARTH NO / 2023 / 90’ / MARGRETH OLIN – Dvorana Park / Ecoscope

20:30h SLATKI SNOVI / SWEET DREAMS NL, SE, ID , FR / 2023 / 98’ / ENA SENDIJAREVIĆ – Forte Mare / Adriatic Audience Award

25.08. PETAK / FRIDAY

22:00h MOĆ / POWER SK, HU, CZ / 2023 / 88’ / MÁTYÁS PRIKLER – Forte Mare / Adriatic Audience Award

26.08. SUBOTA / SATURDAY

20:30h LUKSEMBURG, LUKSEMBURG LUXEMBOURG, LUXEMBOURG UA / 2022 / 105’ / ANTONIO LUKICH – Forte Mare / Adriatic Audience Award

27.08. NEDJELJA / SUNDAY

18:00h LJUBAVNI SLUČAJ ILI TRAGEDIJA SLUŽBENICE P.T.T. / LOVE AFFAIR, OR THE CASE OF THE MISSING SWITCHBOARD OPERATOR YU / 1967 / 70’ / DUŠAN MAKAVEJEV – Dvorana Park / Jugoslovenski klasici

22:15 CRNI KAMEN / BLACK STONE GR / 2022 / 87’ / SPIROS JACOVIDES – Forte Mare / Adriatic Audience Award


Takmičarska selekcija dokumentarnog filma

/ Documentary film competition programme

Kuca nobelovca Iva Andrica / House Of Nobel Laureate Ivo Andric

23.08. SRIJEDA / WEDNESDAY

21:00h

PROCENTI ŽIVOTA / PERCENTS OF LIFE SR/2023/18’/VLADIMIR PEROVIĆ

IT’S ALL ABOUT GEOGRAPHY / SVE JE TO GEOGRAFIJA DE, CL/2022/19’/ JUAN FRANCISCO RIUMALLO

THE SECRET GARDEN / TAJNA BAŠTA LB/2023/27’/NOUR OUAYDA SUBTOTALS / MEĐUZBIROVI DE, PL, IR/2022/16’/ MOHAMMEDREZA FARZAD

CALLING CABRAL / KABRAL GW, PT/2022/18’/WELKET BUNGUE

24.08. ČETVRTAK / THURSDAY

21:00h

LEPOTICA / BELLES MK/2022/29’/MARIJA APČEVSKA

LOPTE / BALLS SR, SI/2022/23’/GORANA JOVANOVIĆ

BOY / DJEČAK EE/2023/10’/VLADIMIR LOGINOV

HORROR VACUI HR/2023/24’/BORIS POLJAK

THE BIRDS HAVE LEFT BEIRUT / PTICE SU NAPUSTILE BEJRUT LB 2022/15’/ KHALIL DREYFUS ZAAROUR

25.08. PETAK / FRIDAY

21:00h

RAMBOY CH/2022/30’/MATTHIS JOULAUD, LUCIEN ROUX

SUMMER NIGHTS / LJETNJE NOĆI CA/2022/14’/VIRGILE RATELLE

ARDEN OTHER / ZLO VATRE FR/2022/16’/ALICE BRYGO

PALMA NOSTRA ME/2022/28’/JANA RADAN, VESNA KUJOVIĆ

PROMISED LAND / OBEĆANA ZEMLJA NL/2023/19’/SALVADOR MIRANDA, GIJS VAN DER MEER

FLYBY KATHY PT/2023/11’/PEDRO BASTOS

26.08. SUBOTA / SATURDAY

21:00h

DRAGI DIDA ZA TEBE OD MIE PISMO / DEAR GRANDPA FOR YOU FROM MIA A LETTER HR/2022/10’/MIA MARTINOVIĆ

PACIFIC CLUB / PACIFIK KLUB FR, QA/202316’/VALENTIN NOUJAIM

ABOUT LIVING / O ŽIVLJENJU MK/2023/6’/SEZAR SALIHI

ME&HER / JA I ONA EE, EG/2022/16’/AHMED FOUAD RAGEB, ELDER BASMANOV

DIPPED IN BLACK / CRNILO AU/2023/24’/MATTHEW THORNE, DERIK LYNCH

SCARCE / RIJETKOST BR/2022/16’/GABRIELA GAIA MEIRELLES, CLARA ANASTACIA

27.08. NEDJELJA / SUNDAY

21:00h

WAKING UP IN SILENCE / BUĐENJE U TIŠINI DE, UA/2023/18’/MILA ZHLUKTENKO, DANIEL ASADI FAEZI

AND ME,I’ AM DANCING TOO / I JA, JA TAKOĐE PLEŠEM MOHAMMAD VALIZADEGAN

ŠEJLA / SHEILA ME/2022/23’/VELIBOR ČOVIĆ

RETREAT / POVLAČENJE MK/2022/29’/ANABELA ANGELOVSKA

MEMORIES FROM THE EASTERN FRONT / USPOMENE SA ISTOČNOG FRONTA RO/2022/30’/RADU JUDE, ADRIAN CIOFLANCA


Takmičarska selekcija Studentskog filma

/ Student film competition programme

Amfiteatar Dvorane “Park” / Amphitheater Park hall

23.08. SRIJEDA / WEDNESDAY

21:00h

FDU CETINJE, CRNA GORA

SVE ONO IZMEĐU NAS / ALL THERE IS BETWEEN US Anja Kečalović /19’

DORA / DORA Ana Ćulum / 12’

PAS KOJI SE UPIŠKIO OD SREĆE / THE DOG THAT PEED ITSELF OUT OF HAPPINESS Ilija Zeković / 22’

MIKS / MIX Dušan Vojinović / 24’

24.08. ČETVRTAK / THURSDAY

21:00h

ASU SARAJEVO, BIH

KUDA IDU IZGUBLJENE MAČKE? / WHERE DO LOST CATS GO? Amar Komić/ 22’

MLADA / BRIDE Amar Komić / 14’

MRTVI ČVOR / DEAD KNOT Ismira Mašić/ 18’

TREND / TREND Emina Zubčević / 16.30’

FDU SKOPJE, MAKEDONIJA

TUGA / TAGA / SADNESS Tina Veličković/ 14’

25.08. PETAK / FRIDAY

21:00h

FDU BEOGRAD, SRBIJA

SVAKAKO ĆU DA KRVARIM / I’LL BLEED ANYWAYS Sara Radulović/ 12’

9-5 – Maša Šarović/ 21’

STO POSTO ČOVEK / 100% HUMAN Jana Švarc/ 19’

AGRFT LJUBLJANA, SLOVENIJA

DRUGI SU ĆUTALI DRUGI SO MOLČALI / OTHERS REMAINED SILENT Štamcar Matic/ 13.30’

2030 – David Champaigne/ 15’

TO JE MOJ DOM / THIS IS MY HOME Izza Mlakar/ 14’

1/4 KORAKA / 1/4 OF A STEP Katja Predan/ 8’

26.08. SUBOTA / SATURDAY

21:00h

AU BANJA LUKA, BIH

GUGUTO MEMETO / GUGUTO MEMETO (A village on the edge of reason) Branislav Stošič Ježa/ 18’

BAGGIO / BAGGIO Vuk Rađen – 18.30min

FMK, BEOGRAD, SRBIJA

ČEKAJ ME OVDE / WATER BALLOONS Aleksa Borković / 13’

5/3/0 Danilo Stanimirvoić / 16’

NESANICA / INSOMNIA Mihajlo Todorović / 10’

27.08. NEDJELJA / SUNDAY

21:00h

ADU ZAGREB, HRVATSKA

JOŽA / JOZA Jan Krevatin/ 17’

NISKA TRAVA / SHORT CUT GRASS David Gašo/ 25’

NIJE PRISTOJNO PLESATI PO GROBU / DANCING ON THE GRAVE Ana Šiškov/ 20’

MARTA / MARTA Milorad Milatović 14 min


Reprize i sporedni program

/ Rerunsand side Programme

DVORANA PARK

23.08. SRIJEDA / WEDNESDAY

16:00h

SIRIN 1h26m SENAD ŠAHMANOVIĆ

24.08. ČETVRTAK / THURSDAY

14:00h

NAJSREĆNIJI ČOVJEK NA SVIJETU / THE HAPPIEST MAN IN THE WORLD MK, BA, BE , HR, DK , SL/ 2022/ 1h35m/ TEONA STRUGAR MITEVSKA

16:00h

TRAGOVI / TRACES HR, LT, RS / 2022 / 1h38m / DUBRAVKA TURIĆ

18:00h

KOPENHAGEN NE POSTOJI / COPENHAGEN DOES NOT EXIST DK /2023 / 1h39m / MARTIN SKOVBJERG

25.08. PETAK / FRIDAY

16:00h

SIGURNO MJESTO / SAFE PLACE HR / 2022 / 1h42m / JURAJ LEROTIĆ

18:00h

O SUVOM BILJU / ABOUT DRY GRASSES TR, FR, DE, SE / 2023 / 3h17m/ NURI BILGE CEYLAN

26.08. SUBOTA / SATURDAY

16:00h

SMRT DJEVOJČICE SA ŽIGICAMA / DEATH OF THE LITTLE MATCH GIRL HR , ME , BA / 2023 / 1h54m / GORAN KULENOVIĆ

18:00h

ŽIVKO NIKOLIĆ – NEDOSANJANI SAN / ŽIVKO NIKOLIĆ – UNFULFILLED DREAM SENAD ŠAHMANOVIĆ

27.08. NEDJELJA / SUNDAY

14:00h

EKSKURZIJA / EXCURSION BA, HR, RS, FR, NO, QA / 2023 / 1h33m / UNA GUNJAK

16:00h

KAJMAK / KAYMAK MK, DK, NL, HR / 2022 / 1h46m / MILCHO MANCHEVSKI

18:00h

LJUBAVNI SLUČAJ ILI TRAGEDIJA SLUŽBENICE P.T.T. / LOVE AFFAIR, OR THE CASE OF THE MISSING SWITCHBOARD OPERATOR YU / 1967 / 1h10m / DUŠAN MAKAVEJEV

28.08. PONEDJELJAK / MONDAY

13:00h

„ADIO DRUŽE“ – SJEĆANJE NA SRĐANA KOLJEVIĆA Govore: STEVAN KOPRIVICA, ĐORĐE MILOSAVLJEVIĆ i MAJA TODOROVIĆ

14:00h

LOST COUNTRY RS, FR, HR, LU, QA / 2023 / 1h38 / VLADIMIR PERIŠIĆ

18:00h

DA LI STE VIDJELI OVU ŽENU? / HAVE YOU SEEN THIS WOMAN? RS, HR / 2022 / 1h19m / DUŠAN ZORIĆ, MATIJA GLUŠČEVIĆ

 

 

 

Detalji

Od:
22 avgusta, 2023
Do:
28 avgusta, 2023
Event Category:
Sajt:
www.filmfestival.me